cmentarz

STRONA GŁÓWNA

Witamy na stronach nowego serwisu ZCK, który ma za zadanie ułatwić lokalizację miejsca spoczynku osób bliskich. Mamy nadzieję, że okaże się pomocny podczas odwiedzania miejsc pamięci.

Przekazane Państwu narzędzie pozwala na wyszukanie grobu po wpisaniu następujących danych zmarłego: nazwiska, imienia oraz dat urodzenia i zgonu. Przy podawaniu danych niezbędne jest wpisanie co najmniej pierwszej litery nazwiska (w tym przypadku proszę pozostawić puste pole wyboru w opcji ‘Zaznacz jeśli wprowadziłeś całe nazwisko’ ). Aby podać daty urodzenia i zgonu proszę o zaznaczenie pola wyboru przy odpowiedniej opcji. Wyświetlą się pola, w których można podać okres czasowy 'Od' 'Do'. Możemy wybrać konkretny cmentarz, na którym znajduje się szukany grób. Po naciśnięciu klawisza 'Szukaj' pojawi się lista wyników z datami urodzenia i zgonu oraz adresem grobu. Klikając na wybraną pozycję jesteśmy przekierowani na stronę z mapą cmentarza, na której żółtą strzałką zaznaczona jest kwatera, w której znajduje się szukany grób. Na mapie pokazana jest również droga, jaką najlepiej dojść do kwatery, od wybranego wejścia na cmentarz Po naciśnięciu na punkt wskazywany przez strzałkę otrzymujemy przybliżony widok kwatery z zaznaczoną lokalizacją szukanego grobu. Po wybraniu na ekranie zaznaczonego punktu przechodzimy do widoku kwatery z wyróżnionym szukanym grobem.

Wszystkie informacje można wydrukować klikając na opcje 'Drukuj' znajdującą się poniżej okienka z mapą.

Na cmentarzach zostały otwarte infokioski, w których można uzyskać te same informacje, co w niniejszym serwisie. Infokioski są usytuowane przy kancelariach i dostępne w godzinach otwarcia cmentarzy. Zamieszczone dane dotyczą danego cmentarza, na którym zlokalizowany jest infokiosk

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby dane umieszczone w serwisie były jak najdokładniejsze. W przypadku rozbieżności ze stanem faktycznym prosimy o kontakt z odpowiednią kancelarią cmentarza, co pomoże nam w prowadzeniu serwisu.

Zarząd Cmentarzy Komunalnych
WARSZAWA